Obsah stránky

O nás

 

Naše mateřská škola je dvoutřídní, podle názoru rodičů rodinného typu. Nachází se uprostřed vesnice v budově bývalé fary, která prošla od nastěhování, v roce 1971, několika rekonstrukcemi. Poslední rekonstrukce proběhla  v roce 2018, kdy se z jednotřídní mateřské školy stala mateřská škola dvoutřídní. Mateřská škola má vlastní kuchyni, kde se dobře vaří. V roce 2019 prošla kuchyně rozsáhlou rekonstrukcí. Školu obklopuje školní zahrada, která také prošla rekonstrukcí. Zahrada je dostatečně vybavena pro pobyt dětí venku i pohybové aktivity. Každoročně v květenu probíhá zápis do mateřské školy, kde jsou přijímány děti od tří do šesti let, a to nejen ze Cvrčovic, ale i z okolních obcí.

S dětmi pracujeme podle Rámcového programu pro předškolní vzdělávání. Nabízíme kvalitní standardní péči o všechny děti i nadstandardní aktivity (kulturní a sportovní akce pro rodiče i děti, předplavecké kurzy, výlety). Máme zpracovaný Školní vzdělávací program s názvem 'Jen si děti všimněte, co je krásy na světě', kde provázíme děti světem přírody i světem lidí, učíme je pečovat o své zdraví i zdravé životní prostředí.

O děti se stará malý kolektiv sedmi pracovnic, které mají svou práci rády a dobře si rozumí. Veškeré naše úsilí směřujeme k tomu, aby u nás byly děti šťastné a maximálně spokojené.

Fotky školky
Obce na webu s.r.o.

Webové stránky pro obce a občany provozuje Obce na webu s.r.o.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies, prohlížením těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas.